خانه / زیبایی / آرایش / ۹ ترفند آرایشی برای اینکه چشمهایتان درشت تر بنظر برسند

۹ ترفند آرایشی برای اینکه چشمهایتان درشت تر بنظر برسند

داشتن چشمانی درشت یکی از معیار های زیبایی در سطح جهان است. در واقع، افراد چشم درشت معمولا جوانتر بنظر میرسند، بنابراین اگر میخواهید چند سال جوانتر بنظر برسید، چند راهکار ساده برای درشت تر بنظر رسیدن چشم ها میتواند به شما کمک کند.

نکته خوب اینجاست که داشتن چشم های درشت با رعایت کردن چند ترفند آرایشی، کار ساده ای است. در این مطلب به چند نکته در مورد آرایش چشم اشاره میکنیم که به شما کمک میکنند تا چشمان درشت تری داشته باشید.

۱- خط چشم پلک پایینی خود را روشن تر کنید

خط پلک پایین خود را با یک مداد چشم خنثی روشن کنید. برای این کار میتوانید از یک مداد چشم سفید استفاده کنید اما رنگ بژ به دلیل اینکه جلوه ای طبیعی تری را ایجاد میکند، نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت. از آنجا که ما در طول روز حدودا ۱۵۰۰ بار پلک میزنیم. خط چشم روی پلک پایین دوام زیادی ندارد؛ بنابراین سعی کنید مداد چشمتان را همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز خط چشم را تجدید کنید.

۲- حرفه ای هایلایت کنید

هایلایت کردن فقط به استخوان گونه شما حالت نمیبخشد، بلکه یکی از بهترین راهکار ها برای درشت بنظر رسیدن چشمهایتان نیز به شمار میرود. از هایلایتر برای هایلایت کردن استخوان داخلی ابرو (به منظور بالا کشیدن ابرو)، گوشه داخلی چشم و وسط پلک چشم استفاده کنید تا چشم هایتان را درشت تر و پر شور تر جلوه دهید.

۳- از کانسیلر استفاده کنید

از کانسیلر برای روشن کردن گوشه داخلی و گوشه خارجی چشم هایتان که معمولا تیره تر بنظر میرسند استفاده کنید. با روشن کردن این نواحی، چشم های شما برجسته تر و درشت تر بنظر میرسند.

کانسیلر دور چشم پریم مناسب برای پوشاندن تیرگی دور چشم
برای خرید و اطلاعات بیشتر کلیک کنید

۴- مژه هایتان را به سمت بالا حالت دهید

همه ما میدانیم که ریمل تفاوت زیادی را در ظاهر چشم ها ایجاد میکند. از این رو مژه های مصنوعی نیز میتوانند به درشت بنظر رسیدن چشم ها کمک زیادی بکنند. اما در این مورد، انتخاب مژه مصنوعی که مناسب فرم چشم های شما باشد بسیار مهم است. بسته به فرم چشم های مختلف مانند بادامی، گرد، فرورفته یا تک پلکی، هر کدام از این فرم ها، با مژه مصنوعی مناسب خودشان خوب بنظر میرسند.

همچنین میتوانید به کمک یک ریمل مناسب و یا لیفتینگ مژه، مژه های خود را بالا بکشید و چشم هایتان را درشت تر جلوه دهید.

۵- پلک پایینتان را فراموش نکنید

ریمل زدن مژه های پلک پایین نیز تاثیر زیادی در درشت بنظر رسیدن چشم ها دارد. برای ایجاد جلوه ای ملایم تر میتوانید از ریمل های رنگی مانند رنگ قهوه ای استفاده کنید. خط کشیدن گوشه بیرونی پلک پایین نیز میتواند به کشیده تر شدن چشم های شما کمک کند.

از یک سایه با رنگ قهوه ای روشن برای گوشه بیرونی پلک پایین خود استفاده کنید و دقت کنید که استفاده از رنگ های تیره در این ناحیه، چشم های شما را کوچک تر جلوه میدهد.

۶- شیار پلکی خود را برجسته کنید

فرقی نمیکند که آرایش چشم دلخواه شما تیره و پررنگ باشد یا طبیعی، سایه چشمتان را بگونه ای بزنید که شیار پلک هایتان برجسته و مشخص بنظر برسد. اگر از ترفند نو میکاپ استفاده میکنید (سبکی از آرایش که احساس میشود فرد آرایش خاصی روی صورتش ندارد. این سبک فقط چهره را شاداب و سرحال نشان میدهد)، میتوانید با استفاده از یک سایه قهوه ای روشن، شیار پلک بالایی خود را برجسته و سایز چشم هایتان را درشت تر کنید. سایه چشم را به وسیله یک براش نرم و پر پشت پخش کنید تا آرایش شما طبیعی بنظر برسد (خطوط تیره و پر رنگ چشم شما را کوچک تر نشان میدهند).

۷- به حالت ابروهایتان توجه کنید

داشتن ابروهای مرتب، یکی از اصول اساسی برای حفظ توازن صورت و همچنین برجسته نشان دادن چشم ها بشمار میرود. به جای پایین آوردن دم ابرو، آن را به بالا و به سمت گوش هایتان امتداد دهید. این کار به لیفت کردن ابرو و جوان تر نشان دادن چهره کمک میکند.

۸- سیاهی زیر چشم را بپوشانید

چشم های شاداب، چهره شما را پر انرژی تر نشان میدهند. یکی از مواردی که باعث میشود چهره شما خسته و سن شما بالاتر بنظر برسد، وجود سیاهی و تیرگی در زیر چشم است. از یک کانسیلر با رنگ یک تا دو درجه روشن تر از پوستتان استفاده کنید و یا اگر زیر چشم شما تیره و سیاه است میتوانید به کمک یک کانسیلر با رنگ هلویی این تیرگی ها را بپوشانید. استفاده از کرم پودر در ناحیه زیر چشم نیز میتواند با روشن کردن این ناحیه، از بی روح بنظر رسیدن چشم ها در طول روز جلوگیری کند.

بعد از استفاده از کانسیلر، یک لایه کرم پودر مات را روی پوست زیر چشمتان بزنید و چند دقیقه صبر کنید تا روی پوستتان بنشیند و سپس به کمک یک براش پر پشت آن را پخش کنید و کنار بزنید.

۹- خط چشمتان را به سمت بالا متمایل کنید

خط چشم کشیده و مایل به بالا میتواند چشم های شما را درشت تر نشان دهد. اگر چشم های شما کوچک است، بهتر است برای پلک بالای خود از خط چشم ضخیم استفاده نکنید. با کشیدن یک خط باریک در بالای پلک و امتداد دادن آن تا گوشه خارجی چشمتان، میتوانید چشم هایی خوش فرم و درشت داشته باشید.

خط چشم ژله ای ریمل لاندن مناسب برای آرایش حرفه ای چشم
برای خرید و اطلاعات بیشتر کلیک کنید

از توجه شما سپاسگزاریم. برای بازدید از فروشگاه محصولات زیبایی مادامد اینجا کلیک کنید

درباره مهسا چمنی

مهسا چمنی دانشجوی کارشناسی مترجمی انگلیسی، علاقه مند به کارهای گرافیکی، هنر و موسیقی.

این مطالب را نیز ببینید!

عوارض استفاده بیش از حد محصولات آرایشی بر پوست و راهکار های جلوگیری از آن

نمیتوانید آرایش را کنار بگذارید؟ همانطور که میدانید محصولات آرایشی حاوی مقدار زیادی از مواد …