خانه / زیبایی / آرایش / چگونه مثل حرفه ای ها از پودر فیکس استفاده کنیم؟

چگونه مثل حرفه ای ها از پودر فیکس استفاده کنیم؟

استفاده از پودر فیکس (بیک کردن صورت) باعث افزایش ماندگاری آرایش شده و به آن ظاهری بی عیب و نقص میبخشد. خیلی ها فکر میکنند که بیک کردن کار زمانبری ست اما در واقع این کار فقط ۲۰ ثانیه به زمان آرایش کردنتان اضافه میکند که در عوض از ریزش آرایش و نیاز به تجدید دوباره آن در طول روز خلاص می شوید.

وقتی پودر فیکس رو می زنید زمانی که نیاز هست روی صورتتان قبل از محو کردن بماند میتوانید ابروهایتان را مداد بکشید، سایه بزنید یا یک لیوان چایی بخورید، آنوقت قبل از اینکه خودتان متوجه بشید وقت آن میرسد که با یک براش آن ها را محو کنید! اگر در استفاده از پودر فیکس مبتدی هستید، در این مطلب یاد میگیرید که چطور مثل یک حرفه ای عمل کنید!

برای بیک کردن به چه چیزی نیاز داریم:

پودر فیکس: از پودر فیکسی استفاده کنید که دارای ذرات ریز باشد تا به خوبی روی آرایش بخوابد و یکپارچه شود. همچنین بسیار مهم است که پودر فیکس حاوی سیلیکا و زینک اکسید در ترکیباتش نباشد چرا که این موضوع باعث سفید افتادن پوست شما در عکس ها میشود. همچنین در نظر بگیرید که پودر فیکس شما دارای سری نمکدانی و درب مناسب باشد تا در هنگام استفاده بتوانید کمی از پودر را داخل آن بریزید (خیلی از پودرها این ویژگی را ندارد و باعث کثیف کاری موقع بیک کردن میشوند!)

پودر فیکس لورال از آن دسته پودرهای خوبی ست که به خوبی با آرایش یکدست میشود، نتیجه مات به آرایش میدهد، برق افتادن پوست را کنترل میکند و اصلا باعث فلش بک (سفید افتادن پوستتان در عکس ها) نمی شود. این پودر رنگ طبیعی و شفافی دارد که برای انواع پوست با رنگ های مختلف مناسب است. همچنین دارای درب نمکدانی و درپوش است که کار استفاده از آن را راحتتر میکند. هنگام استفاده از آن کافیست به اندازه یک قاشق از پودر را داخل دربش بریزید تا براش آرایشی به راحتی در آن بغلتد. پس از اتمام کار میتوانید به راحتی باقی پودر را به داخل ظرفش برگردانید.

ابزار: برای بیک به یک اسفنج آرایشی خیس ( اسفنج آرایشی مورد علاقه ما بیوتی بلندر ) یا یک براش تخت مثل براشی که با آن کرم پودر می زنید که پودر به آن بچسبد نیاز دارید. برای محو کردن آن هم میتونید از هر براش نرم و پر مویی استفاده کنید. پودر فیکس رولوشن بافت سبک و مناسبی دارد.

چگونه بیک کنیم:

 مرحله اول: کرم پودر یا کانسیلرتان را بزنید- برای بیک کردن، پودر نیاز به چنین فرمول مایعی دارد تا به آن بچسبد.

مرحله دوم: وقتی پوستتان را زمینه سازی و به خوبی بلند کردید، براش بیک یا اسفنج آرایشی خیس خود را به پودر آغشته کنید و لایه ی نازکی از آن را روی قسمتهای مورد نظر به صورت ضربه ای بزنید.

مرحله سوم: بعد از اینکه سه الی ده دقیقه پودر روی صورتتان باقی ماند (هر چقدر که زمان دارید)، میتوانید به راحتی آن را با براش از روی صورتتان محو کنید.

نکته: توصیه میکنیم اگر میخواید آرایشتان بسیار ماندگار شود تا ۱۰ دقیقه صبر کنید اگرنه برای بیک کردن سبکتر سه دقیقه کافیست.

چه نواحی از صورت را بیک کنیم؟

بهتره نواحی مختلفی از صورتتان را بیک کنید تا میکاپتان کل روز دوام داشته باشد، خطوط ریز و چین روی پوستتان نیفتد و کرم پودرتان تکان نخورد!

نواحی اصلی که نیاز به بیک کردن دارند:  ۱- زیر چشم که از خط انداختن کانسیلر و لک شدن آرایش جلوگیری میکند، ۲- خط خنده ۳- چانه و ۴- تی زون یعنی ناحیه پیشانی و بینی برای کنترل چربی و جلوگیری از برق افتادن پوست و ظاهر مات و بی نفص بخشیدن به آن.

برای ایجاد کنتراست بیشتر زیر خط گونه نیز میتوانید از پودر فیکس استفاده کنید تا کانتورتان خودش را بهتر نشان دهد. و همچنین استفاده از پودر فیکس برای این ناحیه ترفند خوبی برای مواقعیست که کانتورتان را زیادی پایین کشیده اید و با بیک کردن میتونید آن را محو کنید. 😉

شما میتوانید حتی دو طرف بینیتان را هم بیک کنید، این کار باعث میشود که میکاپتان در این ناحیه که معمولا چربی بیشتری تولید میکند هم به هم نریزد و فیکس بماند.

نظرتان را راجع به این مطلب کامنت بذارید و اگر راهکارهای بهتری برای بیک کردن سراغ دارید حتما بنویسید.

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین اسید های مراقبت پوستی برای پوست های چرب

آیا از پوست چرب خود خسته شده اید؟ آیا از هر ترفندی استفاده کردیده اید …