خانه / مد / چگونه رنگ لباس هایمان را متناسب با را رنگ پوستمان انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ لباس هایمان را متناسب با را رنگ پوستمان انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ لباس ممکن است برای شما بسیار چالش برانگیز باشد. یکی از روش های انتخاب لباس ایده آل، ست کردن لباس با رنگ پوست خودتان است. شما میتوانید با انتخاب رنگ لباس های مناسب با پوست و موی خود، ظاهر جذاب تری داشته باشید. در این مطلب به چگونگی انتخاب لباس متناسب با رنگ پوستتان خواهیم پرداخت.

برای اینکه بدانید چه رنگ هایی برای پوستتان مناسب هستند، ابتدا باید رنگ پوست خود را تشخیص دهید. بطور کلی، رنگ پوست به سه نوع گرم، سرد و خنثی تقسیم میشود. برای تشخیص رنگ پوستتان میتوانید به پشت مچ دستتان نگاه کنید. اگر رنگ رگهایتان متمایل به سبز است، رنگ پوستتان گرم است و اگر رگ ها متمایل به آبی و بنفش هستند، رنگ پوست شما سرد است.

۱- پوست های رنگ روشن یا خنک

اگر پوست شما روشن است، میتوانید از رنگ های تیره تر استفاده کنید. بهترین رنگ لباس برای پوست روشن رنگ ‌هایی است که با پوست تضاد و کنتراست ایجاد می‌کنند. رنگ هایی مانند زرشکی، فندقی، آبی ارتشی، سبز زمردی، و بنفش تیره برای این نوع پوست مناسب هستند. این رنگ ها میتوانند پوستتان را روشن تر کنند و اجزای صورت شما را برجسته تر جلوه دهند.

رنگ های خنثی و پاستلی با تناژ روشن برای پوست های سرد مناسب نیستند. ترکیب این رنگ ها در کنار پوست شما باعث میشود تا چهره شما بی روح بنظر برسد. رنگ های سفید و مشکی نیز برای این پوست های روشن و سرد مناسب نیستند. اگرچه که ایجاد تضاد برای پوست های روشن مناسب است، اما رنگ های سفید و مشکی تضاد بیش از اندازه ای را به همراه دارند.

۲- پوست های رنگ معمولی یا خنثی

برای افرادی که پوست آنها به رنگ گندمی و یا زیتونی گرم است، رنگ هایی با تناژ گرم مانند نارنجی و یا زرد توصیه میشود. اگر دوست دارید از رنگ های خنک استفاده کنید، رنگی را انتخاب کنید که پس زمینه ای گرم داشته باشد. رنگ فیروزه ای روشن از خانوده رنگ های آبی و رنگ بنفش تیره از خانواده رنگ های بنفش برای این نوع از پوست مناسب هستند.

از استفاده از رنگ هایی که در طیف رنگی روشن قرار دارند، مانند یاسی یا آبی یخی  پرهیز کنید.

۳- پوست هایی با رنگ تیره یا گرم

خوشبختانه افراد با این رنگ از پوست با انوع رنگ های سفید، مشکی، خنک، گرم و … زیبا بنظر میرسند. از زرد خردلی گرفته تا آبی آسمانی، شما میتوانید لباس های خود را از هر رنگی که میخواهید انتخاب کنید. تنها رنگی که برای این نوع از پوست مناسب بنظر نمیرسد، رنگ قهوه ای است. این رنگ به دلیل شباهت زیاد به پوستتان، ممکن است برای شما نامناسب باشد.

از توجه شما سپاسگزاریم. برای بازدید از فروشگاه محصولات زیبایی مادامد اینجا کلیک کنید

درباره مهسا چمنی

مهسا چمنی دانشجوی کارشناسی مترجمی انگلیسی، علاقه مند به کارهای گرافیکی، هنر و موسیقی.

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه لباس و اکسسوری براق را با استایل خود ست کنیم؟

بسیاری از افراد از پوشیدن لبای های براق و پر زرق و برق لذت میبرند. …