لینک این محصول را به اشتراک بگذارید


کرم بی حسی زایلا پی Xyla p

( 318001 )
  • ساخت: ایران
  • پماد بی حس کننده موضعی
  • 30 گرمي حاوی 5/2 گرم لیدوکائین و 5/2 گرم پریلوکائین
  • کد بهداشت: 1228036446

350,000 ریال

در انبار موجود نیست

  کرم بی حسی زایلا پی Xyla p به عنوان بی حس کننده موضعی در جراحی‌های کوچک ،لیزرموی زائد،اپیلاسیون، میکرونیدلینگ و موارد دیگر استفاده میشود.

نحوه استفاده:


بزرگسالان: لايه ضخيمي از كرم را بر روي پوست گذاشته و با چسب پانسمان یا کیسه تمیز(در منزل) آنرا بپوشانيد .
جهت اعمال كوچك بر روي پوست نظير قرار دادن كانتر در داخل عروق و يا سوراخ كردن عروق 5/2 گرم كرم را روي پوست قرار داده و بر روي 25 - 20 سانتي متر مربع از پوست بماليد و با چسب پانسمان روي آنرا حداقل براي مدت يك ساعت بپوشانيد .
جهت اعمال بزرگ بر روي پوست ويا اعمال پوستي دردناكتر كه منطقه وسيعي از پوست را در بر مي گيرد 2 گرم از كرم را به ازاء هر 10 سانتي متر مربع از پوست بكار ببريد و روي آنرا با چسب پانسمان حداقل براي مدت دو ساعت بپوشانيد .
براي جراحي پوست اندام تناسلي آقايان لايه ضخيمي از كرم ( حدود يك گرم به ازاء هر 10 سانتي متر مربع ) را براي مدت 15 دقيقه روي پوست قرار دهيد . جراحي بايد بلافاصله پس از پاك كردن كرم آغاز شود .
جهت اعمال كوچك بر روي اندام تناسلي بانوان لايه ضخيمي از كرم (‌ حدود 5 تا 10 گرم ) را به مدت 5 تا 10 دقيقه روي موضع قرار دهيد . جراحي بايد بلافاصله پس از پاك كردن كرم آغاز گردد .
کودکان: حداكثر مقدار مصرفي كرم ، محل كاربرد دارد و مدت زمان تماس با توجه به سن و وزن كودك توسط پزشك تعيين مي شود .

راهنمای عمومی:
قبل از مصرف اين دارو در موارد زير با پزشك مشورت كنيد :
- در صورت داشتن سابقه حساسيت به ليدوكائين ، پريلوكائين و يا هر نوع بي حس كننده موضعي ديگر ، ساير غذاها ، رنگها و مواد محافظ.
- در صورت مصرف گلزيليتين ، توكائينيد ، سولفوناميدها ، استامينوفن ، كلروكين ، داپسون ، نيتروفورانتوئين ، نيتروگليسيرين ، نيتروپروسايد ، پاراآمينوساليسيكيب اسيد . فناستين ، فنوبارتبيال و پريماكين .
- در صورت وجود مشكلات پوستي از جمله اگزما ، سوختگي ، زخم و يا بريدگي پوست ، ابتلا به كمبود آنزيم گلوكز ، مت هموگلوبينمي و بيماريهاي كبدي .
- اين دارو در نوزاداني كه زودتر از موعد به دنيا آمده اند ( سن جنيني كمتر از 37 هفته ) و يا كودكان كوچكتر از 12 ماه كه داروهاي ايجاد كننده مت هموگلوبينمي مصرف مي كنند نبايد بكار رود .

هشدارها:
-از تماس فرآورده با چشم خودداري نموده و در صورت تماس اتفاقي بلافاصله چشم را با آب و يا سالين نرمال بشوئيد و تا هنگام بازگشت حساسيت چشمها از آنها محافظت نمائيد .
-از استعمال فرآورده بر روي زخم هاي باز ، بريدگي ، سوختگي و يا پوست ملتهب و هم چنين از تماس آن با لبها و دهان خودداري نمائيد . در هنگام استفاده از اين كرم در موضع بي حسي ايجاد مي شود و بايد براي جلوگيري از ايجاد جراحت در آن از خاراندن ، ماليدن و يا در معرض قراردادن پوست ناحيه تحت درمان در دماهاي بسيار سرد و گرم خودداري شود .
-در صورت رسيدن اين كرم به گوش مياني امكان سميت گوش وجود دارد ، لذا از بكاربردن دارو در گوش خارجي كه امكان رسيدن آن به گوش مياني وجود دارد خودداري نمائيد .
-از استعمال اين فرآورده در سطح وسيعي از پوست و يا مدتي بيش از زمان توصيه شده اجتناب نمائيد چون جذب بيشتر ليدوكائين و پريلوكائين موجب بروز عوارض جانبي جدي مي گردد .

شرایط نگهداری:
-دارو را در دماي 30 - 15 درجه سانتي گراد نگهداشته و از يخ زدگي محافظت نمائيد .
-دارو را دور از دسترس كودكان نگهداريد .